Тут колись розбився німецький літак. Пілот вистрибнув з парашутом, виліз на найвищу скелю і два дні чекав на допомогу. Його ім’я було Rudolf Berdel.
Напис на скелі “Ріпненський камінь”
Крім загиблого літака в с. Ріпне є ще красиві скелі, старі будівлі та маловідомий гірський водоспад. Місцева влада планує розвивати туризм. Встигніть, поки тут безлюдно.
Від місця парковки до маловідомого водоспаду Підгуркало потрібно йти 15 хв. стежкою вздовж потічка. Туристи тут рідкість, то ж дорога ще не протоптана. Для походу візьміть відповідне взуття: трапляється болото. Ось координати водоспаду Підгуркало.
Дорога від парковки до водоспаду ПідгуркалоВесь час потрібно йти попри цей потічокІнколи на деревах трапляються вказівники до водоспадуА ось і він – водоспад Підгуркало. Дорога зайняла 15 хв.
Ось як цей водоспад виглядає вживу:
Великим плюсом водоспаду Підгуркало є його фотогенічність. Він красивий як сам по собі, так і на селфі. Водоспад доступний з усіх сторін (навіть зверху), що дозволяє наробити багато цікавих фото.
Ура! Ми його знайшли!Невідомий та дуже мальовничий водоспад Підгуркало в КарпатахВисота водоспаду 5 метрів, взимку він ще й замерзаєВодоспад Підгуркало легкодоступний для пустощів та фотографування
Від водоспаду Підгуркало до скелі «Ріпненський камінь» йде лісова стежка, та ми ломитися напряму. По відстані тут менше кілометра, по часу – до 30 хв. підйому. На деревах, інколи, траплялися вказівники, але ж влоб швидше! Ось координати скель “Ріпненський камінь”.
Карта з нашим маршрутом. Можна йти і у реверсному напрямкуДеремося напряму до скельВ Карпатах борщовик вже вище людського зросту. Будьте обережні!Колись тут рубали ліс та позалишали такі от підвішені “подарунки”
Скеля «Ріпненський камінь» (висота 15м.) має потужну та дуже позитивну енергетику. На її вершечку стоїть статуя Матері Божої. Звідти відкриваються неймовірні краєвиди на навколишні гори та села.
Статуя Матері Божої на вершині Ріпненського каменяНеймовірний вид з вершини Ріпненського Каменя. Фото Сергій КірійЗаряджаємося та відновлюємо сили 🙂
Коло скель чисто та затишно, є дрова і місце для вогню. Води поблизу, на жаль, немає: аж внизу коло водоспаду.
Скельний масив “Ріпненський Камінь”Висота скель 15 метрівВид з вершиниЦі скелі мають багато гарних точок для фотографування
Скелі, як і більшість подібних місць в Карпатах, вкриті малочитабельними написами. На диво добре проглядаються «Berdel Rudolf Pilot» і «21–VII-40». Перший напис «Berdel Rudolf Pilot» нанесений на верхню, плоску частину каменя. Він одразу кидається в очі.
Ім’я пілота вибито на видному місці скелі«Berdel Rudolf Pilot»
В захищеній від дощу та сонця щілині попередній напис продубльовано і додано цифри- «21–VII-40». Очевидно що в людини, яка їх залишила, був час, інструмент та нагальна потреба це карбувати. Пілоту розходилося, аби його ім’я збереглося.
Неподалік, у вузькій щілині, напис продублювали і додали дату«Berdel R. 21/VII/40» 1940 рік виглядає дивним. Може це не дата, а щось інше?
Нас зібралося дванадцять досвідчених пошуковців. Ми розділилися на групи і прочесали весь ліс навколо скелі. Від літака попався лише один кусок фарбованого алюмінію. Решта знахідок була по війні та лісорубству. Як на місце авіакатастрофи, це дуже мало деталей.
Початок: обговорюємо нашу стратегію пошуку літакаРозбиваємо ліс на сектори, а команду – на групиПерша знахідка: старий скребок для зняття кори з дереваКусок авіаційного алюмінію з фарбоюЗнахідки за день в лісі коло “Ріпненської скелі”
Не знайшовши уламків літака, ми спустилися в село та почали розпитувати місцевих мешканців. Перше, що нас вразило, так це навстіж відкриті хати. Одразу видно, що чужі тут – рідкість.
Вертаючись до літака: місцеві про нього чули, але ніхто нічого конкретно сказати не міг.
В’їзд в с. Ріпне. Колись тут буяв нафтовий промиселЗгадка про літак на вершині Ріпненського Каменя
Це різко контрастувало з сусідніми селами Богрівка, Турівка та Луквиця. Там про літак чули всі і, навіть, могли показати місце падіння.
Вже вернувшись додому мене осінило: а чи не міг це бути той самий літак Ju-88 з Богрівки? Один пілот вистрибнув з парашутом та врятувався. А літак, потім, розбився об сусідній пагорб.
Здаватися в полон пілот не хотів. Тому він видерся на найвищу скелю та чекав порятунку. Щоб підтвердити або спростувати цю версію потрібно знайти номер літака з с. Богрівка та прізвища його екіпажу.
Саме на цій скелі пілот RudolfBerdel два дні чекав порятунку та карбував своє ім’яЯка подальша доля пілота – невідомо. Та його праця збереглася аж до нині
В Ріпне, крім водоспаду та скель, є ще красива дерев’яна церква і старі польські будинки. Колись село мало потужний нафтовий промисел та процвітало. Тут досі збереглися залишки майстерень, нафтові качалки і знаменитий стадіон на горі. Є що дивитися цілий день!