Якщо скарби Довбуша справді існують, то вони сховані в одній з таких печер. Вхід – малопомітна щілина під масивною скелею. Далі все ніби закінчується тупиком. Але протиснувшись між камінням ми опиняємося в коридорі з розгалуженою системою ходів та тріщин.
Більшість з них, крім одного, нікуди не ведуть. Ним і потрапляємо в кімнату за якою будуть ще і ще ходи та кімнати. Добравшись, нарешті, до дна печери ми побачили написи червоною фарбою. Вам цікаво хто їх тут лишив і навіщо? Тоді читаємо далі!
Печера «Чугайстра» знаходиться в горі що навпроти водоспаду в с.Яремче. Хоч стежок в цьому лісі і багато, але вхід таки прийдеться пошукати. Підказка – поруч є велика скеля з гарним краєвидом на село. В її підніжжі зіяє дірка в землі. Ось координати входу в печеру.
На щастя, там є виступаюче каміння та коріння, то ж спуск всередину можливий без спеціального альп-спорядження.
Чи відвідувати печеру безпечно? Звісно шо ні! Може камінь на голову впасти, Ви заблукаєте чи закінчиться світло. Опришки свої скарби добре вміли ховати. Але якщо Ви впевнені в своїх силах то вперед!
Печера суха, доволі простора та має багато відгалужень. За своєю будовою вона дуже схожа на печери гори Ключ. Тобто це розлом в горі, а не вимитий водою хід. Просочуючись з кімнати в кімнату ми поступово заглиблюємося та опускаємося на дно печери. А там і наша ціль.
Ось гарне відео як там всередині печери “Чугайстра”
Ми пройшли лише половину печери, а емоції вже зашкалювали! Якби не цікавість що ж там внизу, то ми вже б давно вилізли від втоми та надміру вражень. Все таки печера забирає багато сил. Та наша допитливість сильніша!
Сучасні ліхтарики, водонепроникні куртки та спелео-досвід допомагають нам зараз. А як воно було колись, триста років тому, лізти в чорну прірву з однією свічкою в руках? Та й знайти вхід в печеру без GPS це ще та задача.
На підлозі ми бачили сліди людей що побували тут до нас. То ж ні про яке золото не могло бути мови. Але ж ми сюди прийшли не для збагачення, а за враженнями!
Останній зал печери це кімната «Чугайстра». Вона і дала їй назву. На стіні збереглися надписи червоною фарбою де пише слово «Чугайстр». Юрій Касян першим описав цю печеру для загалу. Він і дав їй назву. Тут є відео з його походу.
Згідно дослідження Юри, колись в Яремчі був ВІА «Чугайстри». В перерві між виступами музиканти шукали натхнення в цій печері. Допомагали їм місцеві спелеологи. Вони і залишили ці написи в далекому 1974 році, а потім про печеру всі забули.
Наївно було вважати що скарби Довбуша лежатимуть розсипом в центральній залі печери. Набагато надійніше було б сховати їх в одному з тупиків та засипати камінням. Чи викопати колодязь як це було зроблено в с. Сукіль.
Додатковим захистом нашої печерної схованки є велика кількість інших подібних підземель в цьому районі. Поки всі дослідиш то розчаруєшся і підеш геть. Ну а для справді великого скарбу є сенс робити сховок у важкодоступному місці де ніхто не шастає. Наприклад у найвисокогірнішій печера України на горі Піп-Іван Чорногірський.
В Карпатах падає дощ, Ви сидите в готелі і не маєте чим зайнятися? Тоді сходіть та пошукайте печери: там завжди стабільний клімат. Оберіть ту, що Вам під силу і пробуйте досліджувати. Раптом саме Вам усміхнеться удача!
Сподобалася пригода? Тоді підписуйся на наш Телеграм канал щоб знати більше нетипових туристичних місць. Наприклад: