Хочеться сходити в гори на один день але не знаєте куди? Йти на Пікуй, Параску чи Боржаву нецікаво, а до Говерли далеко їхати? Чи може думаєте як повести дівчину в гори в перший раз. Так щоб вразити її чимось більшим ніж звичайні ялинки та стежка туди-назад… Тоді вам на гору Ігровець! Це справжня Горганська вершина(1804м) з неймовірними розсипами зелено-сірих каменів (цекотів). Повірте, цекоти завжди вражають як новачків, так і бувалих туристів. До початку підйому веде ідеальний асфальт, а цікавий кільцевий маршрут не дасть скучати ні на хвилину. То ж погнали!

Отакий от маршрут!

 

Вид в сторону гори Довбушанка Велика та мала сивулі з Ігровця На вершині гори Ігровець

Маршрут на Ігровець починається із села Стара Гута що коло Богородчан (Івано-Франківська Область). Дорога зі Львова займає три з половиною години, ям нема. Ми виїхали о 7 ранку і об 11 -00 вже були на стежці. Маршрут добре промаркований тож зблудити тут зможе хіба що п’яний вночі. За металевим мостом є велика парковка. Звідси і почнемо йти по чорному маркуванню. Сюди ж і вернемося синім.

Гора Ігровець, вид з села Початок маршруту Піднімаємося по Чорному, спускаємося по синьому Поворот з дороги на чорний маршрут

Чорним маршрутом підйом на гору Ігровець максимально пологий. Колір для маркування вибрали троха не той 🙂 Йдемо собі як по Стрийському парку і ні про що не переживаємо. Болота чи переходів річки немає. Як і води до вершини. То ж треба мати з собою запас.

І ніякий це не “чорний” маршрут 🙂 Туди ми йдемо на полонині Плайок За полониною починається Жереп І чудові краєвиди теж починаються 🙂 Навіть тут все промарковано Гора Середня Ліворуч видно полонину середню. Нею і цим відрогом ми спускатимемося

Останніх два кілометри стежка йде через Жереп. Але тут все прорубано і не зачіпається. Але йти все рівно важко тому що кожні сто метрів приходиться зупинятися аби сфотографувати Ігровець і гору Висока з нового, ще кращого ракурсу. За нашими плечима видно рівнину аж до Франківська. Попереду – магічні розсипи цекотів які нас манять немов Марс Ілона Маска.

Пройдений шлях Тепер дорога йде тільки по каміннях через які потрібно перескакувати І нарешті розсипи Цекотів! Магічні горганські камЕні які побачиш тільки в горах! Майже перед вершиною гори Ігровець

Вершина Ігровця плоска і дуже масштабна. Рослинність відсутня а під ногами випалений сонцем камінь. Якби не карпатські шпилі навколо то здалося б що ми десь на Місяці. На вершині ми були о другій годині. Тут поїли з неймовірними краєвидами на Сивулі, Довбушанку та Говерлу. Далі фотосесія і почали спуск.

Плато гори Ігровець Вид з вершини Ігровця на Сивулі Вище всіх! Вид з Ігровця на гору Висока Велика та мала Сивулі

Унікальне місце! Звідси одночасно видно як вежу на горі Топас так і на горі Горган

Для того щоб спуститися нам потрібно обійти гору Висока ліворуч і піти синім маршрутом. Це буде серпантин вниз аж до полонини Середня. Тут все гарно втоптано та промарковано, то ж не зблудите. Серпантин є також на картах Maps Me. Цей спуск є легким влітку та небезпечним взимку. Бо сніг накриє жереп і замість серпантину матимемо одну суцільну ковзанку вниз. То ж взимку потрібно бути підготовленим туристом.

Йдемо до гори Висока гора Висока з Ігровця Це, по суті, починається наш спуск вниз Нам туди! Стежка тут добре втоптана, йти легко Па па Ігровець І останні розсипи цекотів на сьогодні Тут повертаємо на зелений маршрут на полонину Середня І траверсом через цей схил йдемо до полонини Середня Гора Середня

На полонині Середня є вода та кілька місць для ночівлі з наметом. Але в нас сьогодні одноденний маршрут. То ж ми крокуємо далі вниз. Як альтернатива можна зробити спуск з Ігровця у Осмолоду. Там, під горою Висока, є колиба щоб переночувати. Але ми йдемо в Стару Гуту. Від полонини Середня і до автомобіля 10 кілометрів трохи стежкою, трохи лісовозною дорогою. Перепади тут стрімкіші ніж на чорному маршруті. Також є болото та кілька бродів. Мій попутчик здолав це все в звичайних кросівках.

Полонина Середня На полонині Середня буде такий от вказівник. Нам синім маршрутом на Стару Гуту Щоб точно не зблудити буде такий от інформаційний шит До авто залишилося якихось 10 км Дорога в основному гуд. Але деколи трапляється і таке. В дощ тут сухим перейти буде складно А осінню можна і в кросівках перебігати

Коло авто ми були о 19-00. За день пройшли 22 км. Переоділися у все свіже і під спокійну музичку доїхали назад у Львів. Вдома були о 23-00 і навіть не вірилося що ми стільки всього побачили сьогодні за день! Мандруйте! Це збагачує ваше життя враженнями!

Тут ми щойно побували Олексію дуже сподобалося! В яких ще горах я не був?!
Рейтинг (для зареєстрованих користувачів)
Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Печера на горі Піп-Іван Чорногірський (коло обсерваторії)

«Невже на вершині двохтисячника може бути печера? – подумаєте Ви. «Хіба Чорногора…

Водоспади та печера в селі Сукіль

А ви знали про надзвичайної краси водоспади в селі Сукіль? Вони малорозкручені,…