Кращі статті 2022
Кращі статті 2022

Наш фронт – інформаційний. Разом ми створюємо та поширюємо якісний український контент. Разом ми розвиваємо українську мову та власну землю, описуючи її цікаві місця. Щоб було за що боротися, щоб хотіти тут жити та мандрувати.

В 2022 році ми створили 87 нових статей про подорожі Україною. Вісімдесят сім нових місць з описом та фото. І це все у військовий стан, коли в більшість підземель та промислових об’єктів лазити не можна. Тому ми писали про відносно-доступні місця.

Ось список з дванадцяти кращих статей 2022 року. Вони посортовані в хронологочному порядку, спочатку старіші, а потім новіші. То ж гортайте до кінця, там найцікавіше! Всі фото клікабельні і ведуть на опис місця.

1. Львівський Єгипет або безпечна та цікава мандрівка навколо Львова

Львівський Єгипет або безпечна та цікава мандрівка навколо Львова
Львівський Єгипет або безпечна та цікава мандрівка навколо Львова

Пропоную прокататися цікавими та доступними місцями навколо Львова. Тут все спокійно і є на що подивитися. Це маршрут на один день, протяжність ~60км.

Маршрут починається від руїн середньовічного замку в Старому Селі. Далі закинуті та дуже мальовничі костели, і фініш на цілком новій локації. А саме – на львівському Єгипті. Це величезні піщані дюни покинутого кар’єру в с.Хоросно. Робиш тут селфі і позначаєш себе в Шарм-аль-Шейху.

2. Найвища дерев’яна вежа Європи

Найвища дерев’яна вежа Європи
Найвища дерев’яна вежа Європи

А Ви знали що в нас знаходиться найвища дерев’яна вежа Європи? Її висота аж 43 метри: це рівень дванадцяти поверхового будинку, але з дерева. На вежі є оглядовий майданчик та металеві сходи. Можна туди піднятися та щосили вдарити у «Дзвін пам’яті». А вже після того братися до фотографування навколишніх краєвидів. Чому так? Читайте далі!

3. Підземелля в схилі Високого Замку

Підземелля в схилі Високого Замку
Підземелля в схилі Високого Замку

Ви, напевно, помічали старі ворота що ведуть кудись у глиб Високого Замку? Знаходяться вони на вулиці Опришківській і давно наглухо замкнені. Люди часто мене запитують: «Можливо це якісь таємничі підземні ходи»? Ми дослідили обидва з них і ось фото та відео зсередини. Побачене вражає!

4. Закинута гідроелектростанція в Карпатах на р. Стрий

Закинута гідроелектростанція в Карпатах на р. Стрий
Закинута гідроелектростанція в Карпатах на р. Стрий

Це єдине місце в Україні де одночасно відпочиваєш на річці, в горах, біля озера ще й на крутій «заброшці». Але якщо Вам і цього мало, то поруч ще є красиві водоспади та фортеця «ТуСтань». Гори це завжди хороша ідея для активного відпочинку.

5. Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів
Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди в Карпатах більше немає ніде! А Ви знали що недавно на горі Цюхів відкрили сучасну оглядову вежу? Краєвиди з неї вражаючі. Та й сама вежа дуже так навіть нічого! Ще й підйом на неї цілком безкоштовний.

6. Маловідомі Карпати або військові бункери на горах Стайки та Микулеска

Маловідомі Карпати або військові бункери на горах Стайки та Микулеска
Маловідомі Карпати або військові бункери на горах Стайки та Микулеска

А чи знали Ви що під вершиною гори Микулеска є справжній бункер з великою кімнатою, двома входами та коридором? Я зайшов у нього з однієї сторони гори, пройшов під самою вершиною, непомітно вийшов з другої сторони і раптово крикнув у спину друзям: «Hände hoch!» ?

7. Високий Замок вже не є найвищою точкою Львова

Високий Замок вже не є найвищою точкою Львова
Високий Замок вже не є найвищою точкою Львова

А чи знали Ви що найвищі точки Львова вже давно знаходяться на Сихові та на вул. Пасічній? Саме там стоять будинки, дахи яких є вищі за оглядовий майданчик на Високому Замку.

Це ЖК «Avalon Up» – 440м над рівнем моря (н.р.м.) та будинок «Моноліт» на перехресті вул.Пасічна – Джорджа Вашингтона, 420м н.р.м. А от Високий Замок, висота якого 413м н.р.м, йде аж четвертим після будинку на вул. Зубрівській 32, 416м н.р.м.

8. Найдорожчий будинок Львова або таємниці театру графа Скарбека

Найдорожчий будинок Львова або таємниці театру графа Скарбека
Найдорожчий будинок Львова або таємниці театру графа Скарбека

Нарешті нам випала унікальна нагода облазити весь-весь театр ім. Марії Заньковецької (Скарбека). В глибинах фундаменту ми побачили ті самі легендарні дубові палі на яких стоїть театр. Виявляється що фундамент споруди зроблений з каменю того самого Низького Замку, в якому жив сам князь Данило Галицький, засновник Львова. Я погладив їх рукою! Історія набагато ближча ніж нам здається з підручників.

9. Невідомий Львів або як виглядає найбільший в Україні орган зсередини

Невідомий Львів або як виглядає найбільший в Україні орган зсередини
Невідомий Львів або як виглядає найбільший в Україні орган зсередини

А Ви знали, що найбільший в Україні трубний орган знаходиться у Львові та має аж близько шести тисяч труб. Його побудували австрійці в 1932-33 роках і він ще досі неймовірно виглядає та звучить. В Органному залі майже щодня дають концерти, а від музики аж мурашки по шкірі бігають.

10. Тюрма, де сидів Іван Франко і таємниця її підземель

Тюрма, де сидів Іван Франко і таємниця її підземель
Тюрма, де сидів Іван Франко і таємниця її підземель

Найближча до Ратуші в’язниця у Львові знаходилася на вул. Князя Романа 3. Вона, як і «Бригідки», облаштована в колишньому монастирі. Для цього його перебудували, а старі підвали частково засипали, поховавши історію. У цій тюрмі майже рік тримали Івана Франка. Недавно тут знайшли розписи що залишилися від костелу св. Леонарда. Під ним знаходяться засипані підземні ходи.

11. Найпростіший маршрут в гори з неймовірними краєвидами Бердо

Найпростіший маршрут в гори з неймовірними краєвидами Бердо
Найпростіший маршрут в гори з неймовірними краєвидами Бердо

Це мальовничий кусочок Карпат доступний для всіх, адже сюди проклали дорогу! Навіть легковим авто можна піднятися на висоту 1200м і звідти, по рівному, пошпацерувати полонинами. Чи просто попити кави на вершині та помилуватися чудовими краєвидами!

12. Найвища оборонна вежа Львівщини і таємничий костел на місці капища

Найвища оборонна вежа Львівщини і таємничий костел на місці капища
Найвища оборонна вежа Львівщини і таємничий костел на місці капища

В Дрогобичі є оборонна вежа яка бачила ще війська Богдана Хмельницького та вистояла. Час вона теж подолала, зберігшись до сьогодні. Солдати ЗСУ, глянувши на бійниці вежі, так і сказали: «Нам би таке на передовій!»

Так в чому ж секрет величі та безсмертя Дрогобицької вежі? Можливо в тому що вона, як і сусідній костел, збудована на місці язичницького капища? А в стіну храму, як оберіг, вмуровано голову, руку і ногу древнього ідола! Це одна багатьох таємниць старого Дрогобича, яку ще потрібно розгадати.

Сподобалися статті? Тоді пишіть свої! Для цього потрібно лише зареєструватися на цьому сайті 🙂

Не любите писати? Тоді приєднуйтеся до нашого Телеграм каналу щоб мати всі найсвіжіші матеріали!

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Підземний Сихів та куди зникло найбільше озеро Львова

А чи знали Ви що Сихів мав колись велике озеро? Воно починалося…

Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди у Карпатах…

10 маловідомих і цікавих місць в Карпатах біля Яремче та Буковеля

Куди помандрувати і що подивитися в околицях Яремче та Буковеля? Є, звісно,…