Чи знаєте ви що більшість тролейбусних ліній у світі вже не використовуються? Їх витіснив рейковий та автобусний транспорт. Тому тролейбус в Європі потрохи стає екзотичним засобом пересування. В нас же продовжують його розвивати та навіть взялися ремонтувати депо. Ось як воно там всередині.
В деяких приміщеннях Депо були встановлені пластикові вікна
А ви знали що відреставровані тролейбуси мають пластикову обишвку? Так простіше ніж з металом, і не гниє.
Одне з робочих місць в Депо
Ще радянські станки в тролейбусному Депо
Обладнання яким тут користуються старіше за саме депо. Йому вже більше 60-и років. Цікаво скільки разів цей станок відпрацював свій ресурс?
Станки в тролейбусному Депо
Напевно кожен, хто проїжджав вулицею Рубчака, звертав увагу на рогаті, поїджені іржею кістяки тролейбусів? Це і є Депо. Тут, між іншим, спочивають “броне-тролейбуси”. Ці монстри колись стояли на всіх кінцевих зупинках і з них виходили кондуктори щоб “обілечувати” безквиткових пасажирів. Броне-тролейбус мав власний бензиновий двигун тому не залежав від контактної мережі.
Територія Депо
Останній цілий “Броне-тролейбус”
Нижньоклапанний двигун тролейбуса був взятий від старого ГАЗ-она
Незважаючи на шари фарби, іржа таки бере своє. Цей останній броне-тролейбус вже догниває і скоро також зникне
Тролейбусне депо розташоване зразу навпроти заводу ЛАЗ і, по суті, перейняло його функції. Нам показували кузова тролейбусів які ними зварені з нуля. Ходова теж вся відчищена та помальована, електродвигуни перемотані, виглядають як нові! По суті, в Депо займаються навіть не реставрацією, а виробництвом нових тролейбусів. За шо їй честь і хвала.
Нові тролейбуси ЛАЗ погано показали себе в експлуатації
Тому приходиться ремонтувати старі “Шкоди”
Дуже часто раму для тролейбуса потрібно варити заново. Все зігнило
Потім кузов малюють і обивають пластиком
Батарея від тролейбуса. Так, вони там також є. Але їх надовго не вистачає.
Ось два тягові двигуни від тролейбусів. Ліворуч “Шкода”, праворуч “ЛАЗ”
Деякі двигуни тут роблять самі з нуля!
Ротор від двигуна до перемотки
А це вже відреставровані нутрощі тролейбуса
Все як нове і прослужить ще багато років
Підвіску тролейбусів тут теж відновлюють
В нас була змога доторкнутися до побуту і фолькльору троллдепо. Написи типу «Замок в Дверях поміняний, прохання не відкривати його викруткою» чи «Вимикач Освітлення першої канави» говорили про здорове почуття гумору і хорошу атмосферу в колективі.
Чи є майбутнє в тролейбуса як виду громадського транспорту? Звісно що є, але з власними батареями і підзарядкою на кінцевих станціях. Щоб зробити його більш автономним, гнучким та надійним.
Принциповою перевагою тролейбуса над трамваєм є можливість об’їхати перешкоду. У випадку ДТП на лінії рух пордовжуватиметься і сотні пасажирів не чекатимуть даремно свого трамваю.
А, покищо, чекаємо закінчення ремонту в депо. Сподобалася екскурсія? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб дізнатися про більше таких місць. Наприклад:
2 коментарі
В той час, коли Європа поступово відмовляється від тролейбуса, Швейцарія навпаки активно розвиває свою мережу. На лінію там виходять місткі маневрені багатосекційні машини, а сучасна контактна мережа дозволяє проходити спецчастини не зменшуючи швидкість.
Так. Ось фото з Женеви. Вони там справді сучасні і їздять дуже швидко. + гарно долають підйоми.