«Не піду на Пікуя, там народу до… багато» – думав я собі. Під час планування маршруту хотілося податися кулись в гори поруч з тунелем, але куди? Крім Пікуя є ще Полонина Руна, але я туди машиною недавно виїжджав, нецікаво. А от на горі Гостра, що розташовується між Пікуєм і Руною, я був лише раз іто влітку. То ж чому б і не сходити взимку!

гора Гостра Вид з Гострої на Мунчіл Нам туди! На вістрі гори Гостра

Гора Гостра – це чудовий одноденний кільцевий маршрут. Він починається і закінчується в селі Розтока. Від Волосянки сюди їхати 40 хв. Дорога ґрунтова і в дощ може бути болото. Але місцеві якось їздять. Ми залишаємо авто коло церкви та моста і йдемо второваною лісовозною дорогою на перевал Низки. Джипом проїхати не вийде. Десь посередині річка забрала дорогу і наробила ровів.

Карта маршруту Дорога що зєднує дві траси: Київ-Чоп і Львів – Ужгород. Зато є час на краєвиди Минаємо перевал і стає краще Паркуємося ось біля цієї церкви. Початок маршруту Починають проглядатися Пікуєнні ланшафти Які ландшафти такі і селфі

Десь за годинку ми вже були на перевалі. Тут закінчується затяжний підйом та починається прогулянковий темп хребтом. Чітка вторована стежка йде в сторону гори Гостра. Навколо Пікуєнні краєвиди на Верховинський хребет. З іншої сторони гори Люта і Руна.

Вихід на перевал На хребті вже сніжок. 800м н.р.м. Як тут красиво! Женя вперше в Українських горах А я радію що маю веселу та витривалу команду Раптом він згадав про Рево і . . . . (с)Фото Жені Один з небагатьох звітів де присутні фото Голема (с)Дякую Жені За цей похід я так і не зрозумів. Чи то я такий старий шо вже морозу не відчуваю. Чи то Ваню трусило від екстазу і він тому мерз.

Ми траверсуємо гору Мунчіл та неспішно піднімаємося на Гостру. Шлях від перевалу до вершини зайняв нам півтора години. Але це з фотографуванням.

Нам ше довго іти? 😉 Єдиний суттєвий підйом на хребті. Крім самої Гострої звісно шо Ось вже і на верху Урааа! Тут є сніг! Бачиш он там Пікуй! Пікуя собі! А й справді! гора Пікуй Пікуєнне фото як доказ що в житті щось бачив 🙂 Просто зимовий чілл Чому чілл? Бо якраз траверсуємо гору МунЧілл Чотири шари одягу і зимова куртка поверху До речі про маркування маршруту. Орієнтуйтеся на таких от “мертвих” туристів 🙂 Вони лежать в потрібному напрямку Траверс Мунчіла І вперше бачимо гору Гостра у всій красі. Звідси ліворуч є спуск вниз в село. Ним ми вертатимемося Біжимо скоріше нагору! Фотографи завжди мусять пасти задніх Полонина Руна гора Люта Тримаю рівновагу щоб не впасти вниз від захоплення І верховинський хребет

Гора недаремно названа Гостра. Дві туристичні трупи на вершинці не вмістяться. Та звідки їм тут взятися ще й зимою. За весь день подорожі ми не те що не зустріли людей. Навіть слідів на снігу не було! Цінуймо такі Карпати поки вони ще є.

Гора Гостра гора Мунчіл. Звідси ми щойно прийшли Як бачимо шлях був неважкий 🙂 Стільки ще залишилося до вершини Дув дуже сильний вітер. Тому останній підйом дався найважче Фото Жені як хлопці лишили її саму і побігли вперед Відріг в сторону Полонини Руни Фото Вані коли він втікав від шаленого Голема Але старікашка наздоганяє… Останній ривок… Ще ніби сили є! На вершині гори Гостра. Маємо ще одне маркування маршруту “мертвим” туристом. Голова показує кудою потрібно вертатися. 🙂 Ура! Ми це зробили. Дякую Жені за фото, а прапору що не порвався на вітрі! Женя вже теж на вершині гори Гостра А що там? Пофоткалися і одіваємо на себе все що є Налізла! Але шось не дуже допомогло 🙂 Бо єдине шо справді гріє душу це віскі, любов до Карпат та чудові краєвиди!

Дув сильний вітер. Ми перекусили саморозігрівальними сухпайками, трохи задубіли і пішли грітися вниз. З гори Гостра є два продовження маршруту. Можна піти далі по хребту до села Пашківці. Дорогою буде ще хрест і мисливський будиночок. А в Пашківцях вже лапати маршрутку. Або закільцюватися до власної машини. Обидва маршрути цікаві бо вертаєшся назад іншою дорогою ніж йшов сюди. Так як нас в Розтоках чекав Джиммік то ми обрали другий варіант.

Гріємо їжу і руки Ніби тепло Найкращий обідній краєвид який тільки може бути А ще канапочки… дякую Ваня! Вони були божественні! Лайфхак цікавий. Але треба було загином доверху ставити 😉 Бо потім вода витекла 🙁 Фото до… і після прийому їжі! Віджив!

Спускаємося з Гострої до траверсу гори Мунчіл. Від неї йде йде відріг в сторону села Кічерний. Проглядається мінлива стежка. Внизу вона переходить у надійну лісовозну дорогу та виводить в село лише за два кілометри від авто. В сумі спуск зайняв дві години а весь маршрут шість. Кільце на Гостру і назад склало якихось 15 км.

Поїв і аж сніг за ним куриться Ще й пританцьовує! Починає сідати сонце. Треба трішки поспішити щоб дійти до лісу засвітла Краса заважає йти Або такий от гарний фото-острівок на спуску вниз Я теж хочу в кадр попасти Відріг Мунчіла яким нам йти праворуч вниз у село. Женя попереду! Вид з відрогу на північ в сторону звідки ми приїхали Па-па, Гостра! Ну де ще побачиш таку красоту? Тілько у горах! Остання фотка і вже йдемо Бо Ваня троха зачекався А це останній мертвий турист на шляху. На цей раз справжній. 🙁 Як нагадування що гори це не жарти. Особливо взимку!

Зі Львова ми виїхали о 7 ранку, а вернулися о 9 вечора. За день відвідали радіотрансляційну вежу коло м. Турка, закинутий залізничний тунель коло Волосянки. Побували на вершині гори Гостра і побачили Пікуя. Бо, як відомо, хто не бачив Пікуя той не бачив … Влітку світловий день довший і до маршруту ще можна додати ВЕС коло Старого Самбора.

Вежа коло Турки. Зараз обслуговує в основному мобільних операторів. Буде окремий звіт для своїх. Вже традиційне після гори Топас відео…

Змерзли читаючи цей звіт? Ось кілька теплих Гострих фоток для відігріву.

Впізнаєте ці краєвиди? Вершечок гори Гостра Вид на відріг в сторону полонини Руни Ну і я, куди ж без мене 🙂

Дякую Жені і Вані за чудову компанію! Без вас нічого б цього не було.

Мандруйте! В горах багато всього цікавого! І ще деколи живого Голема можна зустріти. Не кусається і любить віскі 🙂

Початок подорожі описаний тут

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди в Карпатах…

Маловідомі Карпати або військові бункери на горах Стайки та Микулеска

А чи знали Ви що під вершиною гори Микулеска є справжній бункер…

Печера на горі Піп-Іван Чорногірський (коло обсерваторії)

«Невже на вершині двохтисячника може бути печера? – подумаєте Ви. «Хіба Чорногора…