ПаРашка – це маленький туалет на Рашці. А в нас гора Параска, названа в честь князівни Параскевії. Сколе колись належало полякам Потоцьким. Звідти і пішло оте “Ш” на всіх картах.
Позитив в тому що гору вже потрохи починають переназивати Параскою. Вказівники на маршруті, стаття на Вікіпедії. Думаю після перемоги цей процес піде ше швидше.
А тим часом, ось найлегший та найшвидший кільцевий маршрут на гору Параска:
1) Їдемо в село Коростів, зупиняємося біля моста вузьковолійки. Тут є стенд з початком маршруту.
2) Йдемо вгору на хребет або маркованою стежкою попри церкву, або широкою лісовозною дорогою. Тут дуже плавний та помірний підйом.
3) За дві години будете на хребті коло гори Зелена
4) Ще пів годинки і ось вона вершина!
5) Спуск вниз маркованою стежкою на південь. Дві години і Ви знову в селі коло моста
Протяжність всього маршруту склала 15 км. Це майже вдвічі ближче ніж йти зі Сколе. А краєвиди та задоволення – ті самі. По часу нам завжди виходило до 6 годин ну дуууже неспішного шпацеру. Та й співвідношення крутизни підйомів і спусків тут оптимальне.
А також підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб нічого не пропустити!
1 коментар
Звідки взялися “офіційні” географічні назви? Йшов австрієць барон Фон-Міг і питався в місцевих як називається той чи інший горб, струмок або гора. І все це записував.
Якщо поселення було українське, то записував на Українській мові в транслітерації. Якщо польське – то на польській і так далі. На його карті можемо бачити дуже багато суто німецьких назв типу Konigsau, які потім стали українським “с.Рівне” і так далі
Наприклад в Карпатах є дві гори Кременець і одна г.Кжеменець. Остання так названа бо знаходилася біля суто польського села Гута. Хто знайомий з їх мовою знає, що там це типово міняти наше Р на Ж. Гора ж називається на честь каменю “креміня”, і якби там жили Українці – то теж би назвали її третім Кременцем. Зараз можна з піною біля рота доказувати, що “так на старих картах написано”, але суті це не міняє
Те ж стосується і Параски. Ну не кажуть поляки Параска, а міняють С на Ш. Так колись на картах і записали бо Сколе належало Потоцьким, а ми, зараз, сприймаємо працю австірійця як Слово Боже і віримо всьому що там написано…
Наприклад в Україні є кілька сіл Хоросно. А в Польщі є Кросно. Колись і то і то було названо в честь ткацького верстата. Але ж зараз по Українськи власне Хосроно і ніхто з цим не сперечається, посилаючись на карти людей, які тоді не говорили Українською мовою. Бо це очевидно.
А гора Параска трішким пострадала, бо це не так разюче як Konigsau + було розкречено окупантами
Кому цікаво, ось більше про г.Кременець яку на половині карт все таки називають правильно https://rdzs.org/zagadkova-gora-kremenets-ta-stolitnya-kolyba-na-polonyni-sekul/