Львівська Хімічна Лабораторія
Львівська хімічна лабораторія

У місті діє спеціалізована хімічна лабораторія. Вона щодня моніторить якість повітря та води у Львові та заміряє викиди промислових підприємств. Якщо щось трапиться – тут побачать першими.

Вхід в хімічну лабораторію
Промислові газоаналізатори для контролю якості повітря
На кожен тип газу потрібен свій газоаналізатор

Для чого потрібна ця лабораторія якщо по місту вже стоять стаціонарні пункти якості повітря і дані можна подивитися он-лайн? Хімічна лабораторія робить значно детальніший і більш комплексний аналіз якості повітря. Якщо станеться біда – тут зразу побачать! Стаціонарні ж пункти моніторять лише базові показники.

Якість повітря тут моніторять по таким от параметрам
Спочатку повітря проганяють через цю колбу. Забруднюючі частинки осідають у воді. А потім спектрометром аналізують вже брудну воду.

Наприклад в цивільний час їх дані про загазованість використовувалися при проектуванні малого транспортного кільця Львова. А в Зубру стали менше гадити після початку моніторингу. Зараз же вони перші заб’ють тривогу якщо повітря у Львові стане небезпечним для життя.

Роздруківки з точками моніторингу якості повітря в центрі Львова
Таке собі повітря. Краще ніж в Китаї, але гірше ніж у горах

Також вони виїжджають на виклики і вимірюють викиди з труб підприємств. Наприклад «Тойота Центр» на Кульпарківській. Труба їхньої котельні є нижчою за прилеглі будинки. Логічно що на верхніх поверхах смердить.

Чуйник вимірювача швидкості потоку викидів в промисловій трубі
Вимірювальний блок. Важливо не тільки що викидають в атмосферу з труби, а ще й скільки викидають!
Допотопний вимірювач швидкості потоку в трубі. Якщо б раптом сучасний прилад зламався, все рівно поміряють. Просто довше займе часу. Те ж стосується і всього решта.

В цій лабораторії є дуже багато складного та унікального обладнання яке допоможе визначити будь-яке забруднення повітря.

Повітря з вулиці набирають в таку от ємність. Далі його приносять в лабораторію і вже тут аналізують
Далі будуть фото газоаналізаторів для моніторингу якості повітря. Хімічна лабораторія це не тільки колбочки та пробірки. Це ще й сучасне електронне обладнання!
Всі ці газоаналізатори робочі та знаходяться в лабораторії
Половина з них вітчизняного виробництва
Вимірювач сірководню, небезпечний газ що часто збирається в каналізації
Переносний аналізатор шкідливих речовин в повітрі
А це один з закордонних приладів
Оксид азоту в нормі
На кожен газ свій газоаналізатор
Той самий діоксид яким колись були отруїли Ющенка

Лабораторія має спеціальний прилад для контролю кількості мікрочастинок в повітрі. Мікрочастинки продукуються здебільшого автомобілями. Ці частинки настільки малі, що вони не фільтруються легенями і тому напряму проникають у крові. А з ними і канцерогени та важкі метали. Мікрочастинки невидимі, але в рази небезпечніші за сіру пилюку та чорний дим.

Пристрій для контролю мікрочастинок

Лабораторія «державна», то ж я очікував побачити тлін, розруху та ветеранів поза-пенсійного віку . Натомість металопластикові вікна, сучасні газоаналізатори та зацікавлені погляди молодих дівчат.

Тут аналізують якість води в місті
Тут аналізують стічні води міста
Ці реактиви потім “перетворяться” на наше здоров’я

Надодачу, вони регулярно вимірюють якість води аж в тридцяти шести ключових точках Львова. Це, наприклад, озеро в парку Горіховий Гай, Левандівське озеро, річка Марунька та інші. Якщо показники не в нормі то одразу б’ють тривогу.

Аналіз води з різних водойм Львова

Коли створили Львівську ОТГ то лабораторії додали нові точки контролю за межами Львова. Та ж Полтва на об’їзній чи річка Зимна Вода. Так ми знаємо скільки і чого львів’яни віддають світу. 🙂

Спектроаналізатор який визначає рівень забрудненості води та його складники
Заливаєш у нього воду і маєш ключові показники

Лабораторія володіє неперервними даними про стан довкілля Львова за останні 25 років. Можна порівняти якість повітря/води колись і тепер. Наприклад як вплинули автомобілі та новобудови та навколишнє середовище. Можливо екологія стала навіть кращою, бо ж брудна промисловість у Львові зникла?

Приклад даних лабораторії. Горіховий гай +- норм. Є органічні забруднення але це не смертельно. Далі фото лабораторних артефактів.
Точні ваги в боксі без пилюки та зі сталою температурою
Муфельна піч
Промисловий психрометр значно складніший за шкільний

Я спитався: «Чи може до вас звернутися проста людина якщо є підозра на забруднене повітря-воду?». Їх відповідь: «Так, може. Навіть попри 100% зайнятість ми виділим час для такого одиночного аналізу”. Лабораторія знаходяться на вул. Тесленка 4 або пишіть на Гарячу лінію міста.

Вимірювач рівня pH води
Сучасна термокамера для проб і реактивів
Аж три таблички. Точно не помилитеся дверима

Дуже дякую керівнику Ігорю Гуменному, Олександрі Сладковій та дружньому колективу лабораторії за проведену екскурсію! Так тримати!

А Ви підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб нічого не пропустити!

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Львівський Єгипет або безпечна та цікава мандрівка навколо Львова

Війна війною, але хочеться вирватися десь на вихідні з хати та трохи…