Крім старих підвалів, бомбосховищ та підземних річок у Львові є ще один тип підземель. Це трубно-кабельні канали (ТКК). Їх призначення зрозуміле з назви. Деякі ТКК настільки великі що ними легко можуть пересуватися люди. Відповідно, при аварії трубопроводу не потрібно розкопувати дорогу. Такі канали є, наприклад, під заводом ЛАЗ, під ТЕЦ1, на Сихові. Вони вражають тим же що і Полтва. А саме: по ТКК можна під землею пройти з точки А в точку Б. В ТКК можна сховатися від міської суєти. Адже в них, зазвичай, сухо та тепло.

Ви напевно помічали дивні будівлі в сихівських дворах. В них ніби і світиться, але ніхто не живе. Часто це і є входи в ТКК. Тепло по трубам надходить з ТЕЦ-1. В цих будівлях розподіляють теплоносій між окремими будинками. Я про теплу воду та батареї. Також тут стоять додаткові насоси та проводять облік спожитих гігакалорій.

В одну з таких споруд ми випадково потрапили. Піднімали люки, шукали вхід у Зубру а опинилися посеред гарячих труб. В обидва боки йшли довгі темні коридори звідки приємно віяло теплом. Наче бомжі ми полізли туди грітися. Адже перед тим були на даху і добряче змерзли.

Цей ТКК є кількасот метрів завдовжки та має два повороти. Далі труби розходяться меншими півметровими каналами. З цього ТКК є зручний вихід в приміщення. По драбині можна полізти та подивитися на різні насоси, вентилі та лічильники. А також зробити селфі при хорошому освітленні. Чи перекрити воду неплатникам 😉

Дякую Дімі та Таріку що показали ще одне цікаве підземелля у Львові. Точно знаю що в інших мікрорайонах є аналогічні підземелля які чекають на своїх дослідників.

5 коментарів
  1. Був у бомбосховищі на ЛАЗ . І коли шукав вхід . Знайшов таку комунікацію . Але не йшов роздивлятись що там дальше . Були інакші плани . 😁

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Підземний Сихів та куди зникло найбільше озеро Львова

А чи знали Ви що Сихів мав колись велике озеро? Воно починалося…

Сплав по підземній річці Полтва на човні, від Стрийського ринку і аж до Очисних споруд

Під всім Львовом є розгалужена система підземель. Вони сформовані навколо підземної річки…