Всім привіт! На вихідних була можливість походити по луцьких бомбарях та трішки побігати від охорони. Тому в цій статті розкажу, що з цього вийшло. 


Перший день

У суботу, дізнавшись про бомбосховище знищеного заводу, я вирішив із другом піти подивитися, що від нього залишилося. Відкривши двері спуску, ми зайшли всередину й почули, що хтось ходить. Згодом з’ясувалося, що це ще одні дігери, які злякалися нас, думаючи, що ми — охоронці. Познайомившись, ми разом почали оглядати, що є в цьому сховищі.



Окрім плакатів, гори ГП-5 та пустих стін, ми знайшли форму ЦО та жовтий фільтр без маркування.

Більше нічого цікавого не було, тож ми попрощалися з новими знайомими й пішли далі.
Гуляючи, ми згадали, що давно хотіли перевірити, чи є бункер під одним із торгових центрів міста, де раніше було підприємство, тому вирушили саме туди.
На підході до нього нам написали ті хлопці й попросилися піти з нами. Ми погодилися та зачекали їх.
Зустрівшись, ми зайшли на задній двір торгового центру, пройшли повз охорону та купу камер і дійшли до входу в бомбосховище. Нам неймовірно пощастило, що він був відкритий.

Зайшовши всередину, нашій радості не було меж. Для Луцька це був дуже цікавий об’єкт!


зустріли нас ось такі герметичні двері в жахливому стані.

Пройшовши далі, ми побачили різні плакати ЦО, меблі та інші залишені речі. 



На фото виглядає заплутано та незрозуміло

Потім ми зайшли в дизельну, де було чимало вивісок із магазинів над нами. 


Також нас дуже зацікавили двері з табличкою «Експериментальний цех» та емблемою ЗІУ (тролейбусний завод імені Урицького).

У нас взагалі немає здогадок, що він тут забув. Завод знаходиться в Енгельсі, а яке саме підприємство було на місці торгового центру — ніде не вказано.
Після цього ми зайшли до штабу ЦО, але нічого там не знайшли, тож потроху вибиралися звідти.

Вийшовши з території ТЦ, ми домовилися на наступний день піти у ще два бомбаря.

Другий день

Зустрівшись, ми вирушили до одного з найпотужніших комбінатів Луцька часів СРСР. Наша мета — один з найбільших бункерів там. Прийшовши на місце, побачили автівку, біля якої щось активно завантажували. Вирішили зачекати 15 хвилин: якщо вони не поїдуть — зайдемо напряму. У результаті з’ясувалося, що ніхто й не планував їхати. Тож ми швидко забігли до герметичних дверей і почали відкручувати штурвали, поки над нами все ще активно переносили речі. Відкрутивши їх до кінця, ми зіткнулися з новою проблемою — ручка герми не поверталася навіть після того, як ми скористалися ВДшкою. До того ж рух частково блокувала арматура. Постоявши ще трохи, ми зрозуміли, що далі продовжувати немає сенсу. Тож вирішили вибиратися, знову ж таки, просто під носом у робітників.    

Та щойно ми вибігли, авто одразу рушило з місця, що викликало у нас водночас і сміх, і злість. 

По дорозі до виходу з території комбінату ми вирішили перевірити, чи відкритий ще один із бункерів. Проблема полягала в тому, що він знаходився просто поруч із кімнатою охорони. Не довго думаючи, я та ще один хлопець погодилися стати добровольцями й побігли дивитися. Щойно ми добралися до входу, як одразу вибіг злий охоронник — дядько Льоня. Трохи побігши за нами, він зрештою змирився і повернувся назад. До речі, бомбарь все ж відкритий)

Трохи відпочивши, ми вирушили до іншого заводу, щоб перевірити ситуацію з укриттям там. Щойно ми зайшли до головного корпусу, побачили вахту з охороною. Знаючи, що приміщення тут здаються в оренду, ми вирішили пройти далі, сподіваючись, що питань до нас не виникне. І нам пощастило! Ми спокійно пройшли та дійшли до укриття.

Зайшовши всередину, були приємно здивовані. Все виглядало доглянуто та чисто. Фільтри-поглиначі нові, резервуар для води також. 

Пожежні інвентарі укомплектовані.

У цьому бомбосховищі є справжня рідкість для Луцька — вафля (герметичні ворота). Звісно, ми не могли втратити нагоду й сфотографувалися на ній. 

Але й без старої схеми укриття та фотографій тут не обійшлось.

У щитовій знаходилися старі ФП.  

Сам бункер виглядав досить примітивно: Великий основний зал для перечікування загрози, вбиральня та інші кімнати, частина з яких була закрита.

Після того, як ми вийшли звідти, вирішили перевірити ще два укриття в місті. Однак вони виявилися абсолютно порожніми, тож нічого цікавого показати не залишилося. 

На цьому все. Дякую всім, хто дочитав статтю!

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Підземний Сихів та куди зникло найбільше озеро Львова

А чи знали Ви що Сихів мав колись велике озеро? Воно починалося…

Невідомий тунель у Львові з вул.Наукової до просп.Чорновола, 40 метрів під землею

У це важко повірити, але під Львовом йде величезний підземний тунель завдовжки…