Дикий пляж в Криму
Дикий пляж в Криму

До війни, три рази я відпочивав в Криму з автомобілем на диких пляжах, тричі отримував масу задоволення і тричі не хотів вертатися назад. А весь секрет в місцях, якими я й вирішив поділитися. Це не є перелік всіх можливих місць де можна відпочити «дикуном». Лише ті точки, які сам перевірив.

Назагал сам вислів «дикий відпочинок» мені не подобається. Він асоціюється з дикими умовами в Ялті чи Алушті де пляж схожий на лежбище стада тюленів, а море кишить відпочиванцями та сечею. Шо дикого в тому, щоб приїхати на берег моря, розкласти намет і не бачити більше нікого, крім коханої людини? З таким же успіхом вилазки в Карпати теж «дикий відпочинок». А от пиятика до поросячого виску в котеджі з ліжками – організований «віддих»? Звісно, масовий автокемпінг де немає як кроку ступити щоб не зачепити розтяжку чийогось намету а всюди смердить туалетом – не відпочинок, а циганський балаган. Зате безлюдні місця – зовсім інше діло.

В першому реченні я написав шо «відпочивав в Криму з Автомобілем» і це правда. Власне авто дає відчуття свободи, можливостей та впевненості. Саме авто позбавляє більшості рутинного харева з добирання. Є, звісно, і контраргументи що це далеко їхати, тяжко, машина може поламатися. Це лише якщо ти не любиш подорожувати на авто і не слідкуєш за його станом. До речі, в Крим не набагато далі ніж в Хорватію, зате немає двох кордонів з їх чергами.

Доїхавши нарешті в Крим насамперед хочеться побачити Море. Тому звертаємо на захід і прямуємо на Бакальську Косу. З якої і починається перелік.

Бакальська Коса

Знаходиться тут при в’їзді в Крим. Бакальська Коса це смужка землі завдовжки шість кілометрів з обох боків оточена морем. В кінці коси є мис Пісчаний – півострів з чудовими пляжами, калюжами і очеретом посередині. В’їзд на косу йде з селе Стерегущеє, там є вказівник «к морю». Далі КПП, чеку не дають і їдемо вже по самій косі. Зразу починаються з’їзди вправо до моря, тут і шукаємо місце яке сподобається.

Місце стоянки, вид з Моря

Пляж це дрібний ракушняк, є сухі винесені водорості. Їх зручно палити для відганяння комарів. Дров нема. В кінці дороги є великий рівний піщаний майданчик де організований автокемпінг. Тут можна придбати воду і решта благ цивілізації. Якщо пішки пройтися ще далі вперед то можна заночувати на самому мисі. Людей там нема зовсім, але речі від автомобіля треба буде далеко нести. Зате які тут краєвиди! Навіть час від часу плавають дельфіни. Медуз майже нема зате воді є якісь маленькі щипаючі штучки. Тіні нема ніде.

Пляж
Дорога до Мису
Мис
Море

Звісно шо дивитися на море з часом надоїдає. Навколо є й інші цікаві місця. Наприклад:

Обрив перед с.Міжводне
Давньогрецьке «городище» в м.Чорноморськ на пляжі
Мис Траханкут. Красивий і розкручений, але занадто людний шоб там спокійно відпочивати.
Вітроелектростанції по дорозі на Євпаторію. Там же і розбомблений військовий аеродром 😉

Якшо комарі тут Вас вже загризли до кісток їдемо в с.Міжводне, це наступне місце.

Міжводне

Село Міжводне знаходиться кількома десятками кілометрів далі по дорозі на Чорноморське.

Це доволі туристично розвинене селище, є базар і кафешки. Але ми минаємо його справа та попри трасу бачимо дооооовгий пляж. Тут вже більше людей ніж на Бакальській косі, але ще цілком можна знайти собі затишне місце. Комарів нема взагалі! І є тіньок в кущах та деревах. Дальній кінець пляжу це ідеальне місце для батьків з дітьми. Море там дууже довго не стає глибоким, за малечу можна не переживати. А от ближче до Міжводного глибина нормальна, а прямо коло берега можна наловити багато рапанів. Люди зазвичай сюди приїжджають сім’ями та сидять тижнями. Недалеко є вся інфраструктура і холодне морозиво. Тут затишно, приємне море, мало людей.

Місце для зупинки
Море

За кілька днів західне узбережжя нам надоїдає, потрібно їхати далі на Південь. Там море якраз таке, яке воно нам сниться. Є, звісно ще, довжелезний пляж біля Євпаторії. Але близькість траси та сморід паленої русні відбиває бажання там зупинятися.

Пляж коло Євпаторії
Пляж коло Євпаторії

Поселення Мелас біля Форосу

Тричі там був і тричі отримував максимальне задоволення. Кращого місця в Криму годі й шукати. Мелас – це маленьке містечко біля «Санаторного» з дуже симпатичним і незавантаженим пляжем. Поруч є невелика заліснена територія з галявиною посередині і криницею поруч. Тут нормальний тіньок, колодязь з водою, дрова, тишина і свіже повітря. Внизу видно море, зверху – круті гірські схили. Формально це територія заповідника. Правда заповідник тут лише для того, щоб дерти гроші за намети.

Місце для стоянки

Щоб попасти сюди після мису Форос повертаємо за знаком «Мелас» направо. Метрів за 300 буде малопомітне відгалуження наліво – нам туди. В’їхавши в поселення сміло паркуємо машину поруч дороги. Місце тут спокійне і ніц їй не буде. Беремо речі і йдемо догори ліворуч від дороги. Тут є бетонна доріжка і багато стежок. Місце знаходиться ось тут.

Спуск до Моря
Пляж
Безлюдна ділянка Пляжу
Прозорість води
Тут є закуска!

До моря веде спуск металевими сходами. Він займе хвилин п’ятнадцять неспішної ходьби. Єдиний недолік цього місця що не можна ночувати близько до води. Було заборонено. Зате це ідеальний плацдарм для дослідження південного берегу Криму, все близько і під рукою. Цікаві місця не буду описувати, по цьому є цілі сайти. А от одноденну мандрівку горами що прямо нависають над трасою – можна.

Від зупинки Мелас на Ялтинській трасі йдемо кам’янистою дорогою вверх і вверх. Десь там проходить стара траса по якій зараз не їздять. Нам потрібно дійти до неї. Можна влоб ломитися, можна траверсами і стежками. Вийшовши на асфальт йдемо в сторону Алупки кілометрів три, поки зліва не побачимо дерев’яні ворота з написом «Чортова Лесница». Далі все марковано то ж піднімаємся круто вгору. В кінці підйому буде пам’ятник партизанам. Біля нього повертаємо наліво, в сторону гірських хребтів. Тобто рухаємся горами назад до мису Фарос. Невдовзі виходимо з лісу і опиняємся на вершечку плато. Звідки відкривається чудовий краєвид на море, берег і наш намет внизу. Йдучи далі по дорозі вийдемо до синьої церкви явно московського патріархату. Від неї і до автобусної зупинки вертаємося асфальтованою дорогою.

Стара дорога. Перед цією горою початок підйому.
Початок Підйому
Вихід з Лісу
Вид з Вершини
Церква як орієнтир

Ну і наостанок: спускаючись до моря чи йдучи в гори ми лишали намети і все домашнє начиння на місцях. Ніяких ексцесів не було.

А тепер нам захотілося спробувати поночувати біля самого самого моря. Тож їдемо в Балаклаву.

Балаклава

Балаклава знаходиться біля Севастополя. Як місце для відпочинку вона нецікава, дуже людна. Але якщо лишити на набережній машини і поплисти кораблем на Золотий Пляж можна досить непогано відпочити. Хоч всі навколишні пагорби і всіяні наметами, але тісняви нема. Також є багато місця в тіньку. І вперше тут все і нараз: красиві пейзажі, скелі, можливість спати прямо на березі коло моря. На жаль, тут теж ходили і збирали за ночівлю. Хоч і небагато.

Балаклава
Конопляж
Місце для Стоянки
Автор допису і море
Красиві Краєвиди

Єдиний недолік цього місця – треба далеко лишати машини. І хоч їм ніц не є, але якщо у вас багато речей то троха не зручно. Цього недоліку позбавлене останнє місце в списку біля містечка Морське.

Морське

Морське – містечко перед Судаком. Людей тут багато, місця мало. Але перед Морським є чудовий дикий пляж на якому достатньо місця для комфортного відпочинку.

Тут комфортно!

Переваги – до моря буквально два кроки. Засинаєш під звуки хвиль з видом на зірки. Нема людей. Трасу не чути. Недоліки – тут досить великі камені в морі і не такі красиві краєвиди як на Південному Березі. Зате, машина стоїть в десяти кроках на горбі поруч. Та й дорога сюди Алушта-Судак дуже цікава. Їхатимете дві години, постійні серпантини, спуски і підйоми. Можна відзначити башту Чубан-Куле, з якої відкривається чудовий краєвид на море. Троха далі є мис Меганом, теж гарний об’єкт для відвідин. Звідси, до речі, зручно вертатися у Львів по трасі Феодосія – Джанкой.

Місце для Намету
Більш людний кемпінг троха далі
Зруйнована Башта Чубан-Куле
Вид з Башти. Дуже багато дикого пляжу, але далеко йти
Надзвичайної краси море

Більше фотографій з цих місць є в моїх альбомах 2010 рік, 2009 рік і 2007 рік. Найновіші фото з Криму маю станом на 2012 рік. А далі чекаю перемоги 🙂

Це далеко не повний перелік. Хто знає інші цікаві місця – пишіть в коментарях. Будемо планувати відпустку 2023 🙂 А ще підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб нічого не пропустити.

До зустрічі на диких пляжах Криму!
До зустрічі на диких пляжах Криму!
1 коментар
  1. Стаття про Крим читачам зайшла. Люди у Фейсбук ділилися своїми улюбленими місцями. Ось кілька з них:

    Роман Кравець

    ” Мій топ диких пляжів Криму:

    1. Сімеїз, скелі під горою Кішка,

    2. Лісья бухта в Коктебелі.

    Але я туди після перемоги фіг поїду, хіба років через 10, коли все відбудують і почистять всі паркани, будки-мафи і іншу дич, включно з місцевим лайно-населенням. ”

    Валентина Быкова

    ” Можу додати у перелік ( на 2013 р)

    1. Балаклава пляж Василі . Не зовсім дикий, але туди треба дертися довго вверх, потім відпочиваєш на вершині кручі з фантастичним краєвидом і пнешся по кручі униз по дерев’яній драбині. Тому відвідувачів на ньому було обмаль. Але воно того варте – чисте бурхливе море та гранітна картата галька усіх кольорів веселки.

    2. Ласпі. Між територіями пансіонатів був спуск до води , де як такого пляжу не було, а були величезні брили серед моря із пласкою верхівкою, на яких можна було добре вмоститися.”

    СМА

    ” За Феодосією, на Схід, є Приморське (начебто не помиляюся), а за Приморським “Вертолітка” (вертолітний завод, здається так). Саме за ним є чудовий дикий пляж. А вгорі, над морем, рассєйська військова частина (містечко)…

    Попри березі, на горі, явно щось цікаве, типу систем спостереження за морем… (на вигляд руїни)… ! Інфа на 2012 рік. Зараз хз.”

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Карпатський маяк або оглядова вежа на горі Цюхів

Це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди у Карпатах…

10 маловідомих і цікавих місць в Карпатах біля Яремче та Буковеля

Куди помандрувати і що подивитися в околицях Яремче та Буковеля? Є, звісно,…

Граф, що спав поруч з кіньми, та як виглядає палац Семенських-Левицьких зсередини

«Вав! У Львові є таке?» – дивується кожен, вперше проїжджаючи вулицею Пекарською.…