Всередині зразкового бомбосховища
Всередині зразкового бомбосховища

Ми попали в такий годний бомбарь, після якого лазити по інших бомбарях вже і не хочеться. Та й не потрібно. Тому що тут є все що має бути по ГОСТ. Ящики з Л-1, ДП-5, радіостанції, метеостанції, дизелятина, аптечки з тареном і так далі. Це повністю робоче сховище зі світлом, водою та табличками на українській мові.

Ліворуч підеш – хабар знайдеш, Праворуч підеш – тягла відгребеш Вмикаємо світло і вибираємо позручніші місця для читання звіту Ящики з Л-1 всіх трьох розмірів

Сховище дуже велике, значно більше ніж зараз реально потрібно. Тому частина його пустує, а частина повністю робоча. Почнемо екскурсію з пустої частини. Бо інакше потім буде нецікаво.

Вхід у сховище Він же і вихід О ось вам і підказка де це сховище може знаходитися 🙂 І хтось це все носив. Чи виносив… Хтозна Картотека хто тут має право знаходитися а хто ні Таких санвузли було два. По них можна судити про місткість сховища Тане сніг, сховище троха підмокло Ну і ще один вхід чи вихід

Вступ для тих хто не в темі. Основне призначення бомбосховищ це захистити працівників важливих підприємств від бомб, хімічної зброї та атомного вибуху. Коли все вляжеться вони мають вийти і продовжували працювати на оборонку. Тому:

1) Бомбосховища найчастіше бувають саме під заводами, держструктурами, біля залізниці, лікарень і так далі. Значно рідше і гіршої якості під жилими будинками.

2) Зазвичай в бомбосховищі могло сховатися 50-300 людей. Хоча попадаються і монстри на 4000 людей.

3) Бомбосховища призначені для тимчасового перебування. Вони не для того щоб там пересиджувати ядерну зиму. Тому великих запасів продуктів тут не робили.

4) З розпадом Союзу та занепадом підприємств більшість бомбосховищ також занепали.

Крісла цілі але видно шо на них давненько ніхто не сидів Стенд з засобами захисту. Всі плакати сучасні і на українській мові А це типовий на весь союз макет дозиметра ДП-5 В паніці всі будуть кричати і бігати в різні сторони. Тому потрібні мегафони аби це стадо загнати в сховище Сирена ЦО яка оповіщає про наближення небезпеки Так з чого ж складається типове бомбосховище?

1) Вхідні гермодвері здатні витримати ударну хвилю

2) Вентиляційні канали назовні (вентшахти, ВШ). Саме ці «грибки» ми зазвичай і бачимо на вулицях. Вони ж і аварійні виходи.

3) Кімнати для тимчасового перебування людей. Тут стоять крісла, столи. Деколи в ставлять нари.

4) Дизельна з генератором

5) ФВУ (фільтро-вентиляційна установка)

6) Санвузли, душові і склад.

ВШ коло політеху. Чим вам не МАФ? В разі чого поважна професура буде сюдою евакуйовуватися А це ще один неодмінний атрибут всіх сховищ Електричний щиток. Гудить ще досі Щиток керування дизелем “Освітлення лазу?” Як вам такий рівень комфорту? На щитку зверху є алмпочки щоб підсвічувати шкали приладів в темноті А ось і сам дизель! Вид ззаду В бомбосховищі тає також бути автономний запас чистої води. Бо ж на поверхні вода заражена! Утеплені баки з водою щоб не було конденсату Відбірні насоси Вони подають воду в саме бомбосховище. Наповнюються резервуари тиском водопроводу

Повітря в бомбосховище надходить ззовні через ВШ. Далі воно проходить через фільтр де забирається хімічна та радіоактивна зараза і подається для дихання. Якщо раптом вимкнуть електроенергію то насоси працюватимуть від автономного дизель генератора. Він же і освітлюватиме приміщення. Або є ще ручний привід.

Подача повітря ззовні Повітря йде по цих стрілках Ми і не збиралися нічого тут включати! Ну ладно. Вмовили 🙂 Далі це повітря поступає в фільтри. Це ці великі бочки. Фільтр повітря. В даному випадку їх є три паралельно. Так вони можуть очистити більшу кількість повітря за раз. Приводи для регулювання подачі повітря в різні частини сховища Все разом Тягонапоромер. Він показує як добре працює вентиляція. ПО ньому можна судити чи не забиті фільтри. Всередині приладу є посудина зі спиртом. А як же без нього. Тиск повітря врівноважується масою витісненого спирту. Рівень бачимо на шкалі. Наперділи у вентиляційній і можна йти далі

Бомбосховища укомплектовують протигазами. Протигази це його основна цінність та привабливість для тих хто тільки зайнявся дослідженням бомбосховищ. Хто б не хотів мати в себе дома парочку? Вони бувають різних типів та кольорів, але найчастіше це найпоширеніші сірі ГП-5.

ГП-4 Фільтр від ГП-4 Мають класний хобот. а так то протигаз гімно Їх тут багато Ящики з ГП-5 Самі ГП-5. Класичний сірий протигаз Фільтри від ГП-5 А це чорні протигази ГП-5. Трапляються не так і часто Види протигазів ГП-5 ГП-7. Фетиш серед протигазів Ізолюючий пристрій для автономного дихання. З атмосфери він повітря не бере взагалі.

Для чого в бомбарі протигази якшо повітря ітак чисте? – спитаєте ви. Після бомбового удару ті хто вижив повинні вийти назовні та позбирати трупи. А якшо серйозно, то розчистити територію підприємства, провести дезактивацію та повернутися до праці. По цій же причині в бомбосховищах лежать і костюми повного хімзахисту Л-1, дозиметри ДП-5, портативна хімічна лабораторія та індивідуальні аптечки з Тареном. Саме його ковтали учні ФізматЛіцею в «Культі» Любка Дереша. Саме Тарен прославив Vergaz-а в іншому ліцеї 😉 Не їжте Тарен!

Ноші для поранених і дуже пяних Після ношів попадаємо сюди. Тут мали проходити групові молитви під час перечікування удару Кладова з запасними частинами для бомбосховища! Ящики з Л-1 Костюми для балу-маскараду Катушки з телефонним дротом для налагодження звязку В Союзі сексу не було. А Гей-еротика – була! А де жінки? Подрочили і треба помити руки 🙂

На щастя війни з США так і не було, то ж все це добро нікому і не пригодилося. Ну майже не пригодилося. Бійці АТО розповідали про випадки коли місцеві мешканці успішно переховувалися в бомбосховищах. І це було значно надійніше ніж у підвалах будинків. Тому що будинок часто обрушувався та ховав людей живцем. А бомбосховища мають кілька запасних виходів.

В мому житті більшість відвідувань бомбосховищ  була саме через запасні виходи Діггер не пройде! А це гермо-двері здатні витримати вибухову хвилю Само собою! До речі, це ще одна підказка. Такого суржика ще треба пошукати 🙂

Конкретно в цей ми попали через парадний вхід. Почав танути сніг, бомбарь відсирів. Хтось залишив гермодвері відкритими аби його провітрити та просушити. А ми якраз прогулювалися поруч, тож зайшли і пофотографували все там.

Скільки руферів потрібно щоб поміняти лампочку? Далі ще буде троха гермодверей. Бо вони сасні і коли них виходять годні фотки Лампочку поміняти ми так і не змогли. Тому фоткалися при ліхтарику Це кінцевик. Він стоїть на гермодверях і повідомляє коли хтось їх відкрив. Зразу прибігає охорона і всіх вяже. Так як це бомбосховище провітрювалося, то кінцевик був надійно зафіксований щоб не спрацьовував

Може Львів і культурна столиця України. Але в плані бомбосховищ будь-яке провінційне містечко дає йому велику фору. Велика кількість львівських бомбосховищ знаходяться в жалюгідному стані. Немає ні дверей, ні дротів у стінах, не кажучи вже про дозиметри чи Л-1. А ті що залишилися цілі то суттєво недоукомплектовані. Ось приклад Гнилий бомбарь у Львові на вулиці Скрипника Чистота і красота! Прогнивші гермодвері Все винесено А ще сиро Дизель? Так! З цього ще можна зробити гарний столик

Це ж бомбосховище знаходиться не у Львові і має все як книжка пише. Навіть сучасні як на той час радіостанції, метеостанції та енергоощадні лампи денного світла. Так що у випадку війни менші міста мають більше шансів на виживання. Приємно було попасти в таке зразково-показове місце і велике дякую всім хто за ним дивився.

Ось наприклад склад Радіостанції Аерометр. Щоб знати чи не суне на нас радіоактивна хмара Новенькі костюми хімзахисту Засоби звязку І навіть течки для секретних документів. Все тут є! Бинти та інша медицина Хімреактиви Барометр і гігрометр Проби для визначення забруднюючої речовини

А для тих хто в темі то просто насолоджуємося гарними фотками. Адже бомбосховища мають ту свою неповторну естетику. Всі ці вафлі-гермодвері, самовари-дизеля та полички з протигазами створюють враження ніби ти попав на секретний спецоб’єкт. Хоча це місце може бути всього лише в кількох кроках від дому. Є в бомбосховищах і своя романтика. Це все теж продовження ігр у «войнушки» але вже в старшому віці. Уявляєш себе героєм-рятівником який вижив сам і продовжує виживати інших 

Вибрав єдину не рожеву річ на щитку Ну-у, ми сповідуємо Європейські цінності Далі просто гарні фотки Щоб точно не впізнали 🙂 Лого Експлорера на годних обєктах 🙂

Після всього побаченого так і хочеться написати: Якщо бомбарь в який ви лізете пустіший за цей – навіть не кличте. Насправді якщо знаєте цікаве бомбосховище то пишіть за запрошуйте вгості! Приїдемо та зробимо гарний репортаж.

1 коментар
  1. Ось дуже толковий репортаж про стан Львівських бомбосховищ під час війни. Який капець з ними зараз твориться 🙁 Дякую Вергазу і Ромі за чудову роботу!

    https://youtu.be/nV3V5i_av-k

    Ну і для порівняння, ось репортаж знятий за кілька днів до війни. Та ж журналістка, той же канал і ті ж дигери. Все по чесному. Ми тоді попереджали що потрібно щось робити! Чи прислахалася до нас влада? Висновки робіть самі.

    https://youtu.be/n0cLa0pEOCI

Залишити відповідь
Вам також може сподобатися

Маловідомі Карпати або військові бункери на горах Стайки та Микулеска

А чи знали Ви що під вершиною гори Микулеска є справжній бункер…

Покинуте бомбосховище в зарослях Високого Замку

З початком війни НЕ всі львівські бомбосховища привели в порядок. На схилах…