Це фільм, який хочеться переглядати ще раз і ще раз. Не лише через захоплюючий сюжет та крутих акторів. А й через неймовірно-красиві місця, де він знімався.
Свидовець – одне з місць зйомки фільму Довбуш
Вам теж кортить там побувати? Тоді ось список локацій з фільму «Довбуш», які варто відвідати. Це НЕ спойлер. То ж сміло читаємо далі!
1. Колиба, де жили Опришки
Колиба , де жили опришки. Кадр з фільмуКолиба пастухів. Кадр з фільму
Більшість сцен з опришками на “Чорногорі” було, насправді, знято біля хребта Свидовець. Він такий же красивий, як і Чорногірський хребет, але має зручний під’їзд з Драгобрата та значно передбачуванішу погоду.
Озеро Герашеска на хребті Свидовець, де знімали фільм “Довбуш”. Фото звідсиКіношна колиба біля озера Герашеска. Зараз перевезена в кіностудію “Довженка”. Фото туристівКолиба пастухів на полонині Крачунєска-Вурда, є там і досі. Фото туристів.
Свидовець це один з наймальовничіший Карпатських хребтів. На ньому є озера з рибою та безліч красивих стежок. Влітку він доступний для всіх туристів.
Збаразький замок це одна з небагатьох добре збережених фортець Тернопільщини. Тут є мури, палац і підземелля. Завітайте всередину та відчуйте справжній дух середньовіччя!
Який же фільм про Довбуша без знаменитих “Скель Довбуша“. І хоч справжній Олекса ніколи там не бував, але всі кадри, де Довбуш стоїть на вершечку скель, зняті саме на них.
Мальовничі скелі Довбуша
На цих скелях, також, знімалася сцена боїв з солдатами та багато інших перебивок.
Сцена з солдатами знята саме на “Скелях Довбуша”
“Скелі Довбуша” знаходяться біля с. Бубнище на Івано-Франківщині. Є, також, гарний пішохідний маршрут з Львівської області через с. Труханів.
У фільмі один з опришків кидає сина лихваря в справжній соляний розчин! Розповідали, що актор був дуже щасливий, коли все вийшло зняти з першого разу 🙂
Актор скупнувся в соляній ропі. Кадр з фільму “Довбуш”
Дрогобицька солеварня це найстаріше діюче підприємство в Україні. Сюди водять екскурсії для туристів.
Автентичних дерев’яних церков збереглося дуже мало, а ця ще й занесена в спадщину Юнеско. Церква Св. Юра знаходиться одразу біля Дрогобицької Солеварні. Цілком логічно, що її також використали для зйомок. Тут відбуваються сцени зі священником всередині церкви.
Якщо Довбуш ходив у церкву Св. Юра, то католицька князівна – в каплицю Боїмів. Це надзвичайної краси споруда у самісінькому серці Львова. Вона, також, відповідає історичній епосі Довбуша.
Замок на Волощині за версією фільму “Довбуш”. Сучасні шпилі замальовані на комп’ютері
Волощина чи, по сучасному, Румунія часто згадується у фільмі. Це місце, куди можна втекти з Речі Посполитої. Але брат Олекси, їдучи у Волощину, чомусь потрапляє у Камянець-Подільський замок. Він, в цей час, належав тій же Польщі.
Фортеця у Кам’янці-Подільському, сучасне фото
Фортеця у Кам’янці-Подільському це один з найкрасивіших та найзбереженіших середньовічних замків України. Його потрібно відвідати навіть і без фільму “Довбуш”. А тут ще й така нагода!
“Вертеба” це одна з небагатьох печер в Україні, де справді жили первісні люди. Є багато археологічних знахідок. Зараз у печері “Вертеба” діє єдиний в Україні підземний музей Трипільської культури.
Неподалік справжньої печери Довбуша є мальовничий Чемегівський каньйон. Там Олекса рятується від погоні та зустрічає відлюдника Ізраїля бен Еліезера, що є засновником Хасидизму. Творці фільму “Довбуш” знайшли правнука відомого рабина і саме він, дуже колоритно, зіграв свого прадіда.
Сьогодні Чемегівський каньйон це справжні карпатські тропіки з водою “як на Балі”, ліанами папороті і смерековими джунглями. А поруч є ще маловідомий водоспад 😉 Вам обов’язково тут сподобається!