Коли я почув, що гриби тут збирають цілий рік, то спершу подумав: «Напевно якась хімія!». Але крім торфу, соломи, пшениці і дбайливого ставлення вони нічого більше не додають. А гриби виростають до двох кілограм!
Ще вони проводять екскурсії де можна назбирати свіжесеньких печериць прямо «з грядки».
Сім’я Турчинів займається виробництвом грибів вже більше двадцяти років. Вони вирощують 120 тон продукції в місяць і, навіть, експортують за кордон. Грибарня «Боровик» має всі необхідні сертифікати про якість та екологічність. Тому вони не бояться проводити екскурсії та показувати все туристам.
А Ви знали що з одного посіву печериці родять аж три рази? Перший урожай завжди найкращий: гриб великий, твердий та з товстою ніжкою. Друга хвиля гірша, а третя – це доходяги. Соромно признатися, але саме їх я завжди купував у супермаркеті. Взявши в руки справжню печерицю-первак ми не могли повірити, що це той самий гриб! Він був значно важчий та твердіший ніж звиклося.
Для вирощування грибів вони використовують торф, солому і міцелій – пророщені зерна пшениці. Це все вантажиться в камеру і акуратно розкладається по поличках. Через деякий час, при правильній температурі та вологості, з’являються печериці. Між дрібним пуцьвіріньком та дорослим грибом проходить менше 24 години. Якщо захотіти, то печериця може вирости аж до двох кілограм.
Гриби збирають вручну: акуратно викручують разом з коренем. Залишати його в землі немає сенсу, гриби розмножуються спорами. Існує й інша легенда: якщо подивитися на гриб то він перестане рости. Але це все байки! Поки збирають великі печериці – виростають маленькі. І так по колу три рази.
Відпрацьовану торфо-суміш продають фермерам на добриво, а камеру ретельно миють. І це ще одна перевага крафтової грибарні над масовим виробництвом. На заводах для миття камер використовують формальдегіди. А на «Боровику» – лише гарячу воду без додавання будь-якої хімії. Щоб вона, чого доброго, не попала в гриб.
А як же хробаки? –спитаєте Ви. Попри поширену думку, хробаки в грибах беруться не з ґрунту. Їх заносять мухи у вигляді личинок. Де немає мух, там немає і хробаків.
Восени наш ринок переповнений лісовим грибом, тому «магазинні» ніхто не купує. Але ж печериці продовжують рости! На «Боровику» є обладнання для маринування та сушіння грибів, тож надлишок не пропадає.
Між моментом коли гриб зірвали, та коли він попав у банку, проходить менше кількох годин. Тому їх крафтові закрутки є значно смачніші та красивіші, ніж у великих виробників. І корисніші. На «Боровику» в принципі не використовують консервант Е211-“бензонат натрію”, лише натуральні інгредієнти.
Завершенням екскурсії була дегустація. Сушені печериці чудово йшли «до пива» замість чіпсів, а малюки не могла відірватися від крекера з грибною ікрою. Уявляєте: діти, які вдома на гриби навіть дивитися не хотіли, тут самі змели все з тарілок! Ще б пак, адже це рецепти самої Ольги Франко, внучки відомого письменника.
«Боровик» знаходиться коло Трускавця в місті Борислав, лише півтора години їзди від Львова (ось координати). Екскурсії проводять по запису, +380 98 333 24 11 . Неподалік грибарні є ще крісельний витяг на гору Буковиця та оглядова вежа «Карпатський Маяк»! Так що повний день вражень Вам тут гарантовано!
Сподобалися грибочки? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб не пропустити нічого цікавого!